Choď na obsah Choď na menu
 


Baran

10. 3. 2010

Všeobecne

V tomto roku sa sústreďte na rozbehnutie nových aktivít v oblasti zamestnania na jar v čase vašich narodenín a črtá sa tiež nový vzťah najmä počas leta. Vitality máte dostatok, ale míňajte ju po rozvážnych dávkach, aby ste koncom roka nelapali po dychu. Nevyskytnú sa veľké ani vážne problémy, ale môžu vzniknúť komplikácie v láske alebo v rodinných vzťahoch. Vyberte sa na cesty. Spoznáte zaujímavých ľudí, ktorých nezvyčajný životný štýl vám poskytne dostatok námetov na prácu.

 

Vzťahy

Samota vám nepristane. Vyberte sa aktívne hľadať svoju druhú polovičku, ak ste tak už neurobili. Vír silných emócií môže byť podnetný, ale aj deštrukčný. Záleží, či práve otvárate srdce zamilovanosti, alebo sa rozchádzate. Možné je jedno aj druhé. Možností na hľadanie partnera máte neúrekom aj v marci. Len to skúsiť! Čas na letnú romancu od júna do augusta je tu. Z nečakanej lásky sa vám roztrasú kolená. Súhra termínov, kompromis a rýchla svadba je na svete. Magické dátumy svadby však vyberajte, pokiaľ možno s dostatočným predstihom. Ženatý priateľ nie je to pravé orechové. Z toho oblaku nezaprší. Iba ak by sa dažďom stali vaše slzy.

Práca

Dobrý rok. Výhodné vyhliadky sú jednoznačné. Ste schopná aktivizovať skryté rezervy alebo pustiť sa do vlastného podnikania. Pokiaľ ste nespokojná v aktuálnom zamestnaní a máte pocit, že musíte príliš šetriť, obzrite sa po lepšom mieste. Vhodná je však oblasť, v ktorej máte pevnú pôdu pod nohami. Študijné záležitosti berte poctivo a nové štúdium radšej nezačínajte. Riziká či tušenia sa môžu dobre vyplatiť na jar alebo v lete. Či už pripravujete doma večeru alebo riešite pracovné otázky, vždy to robíte skôr pre radosť, než pre osobný zisk, a bývate preto okolím často podceňovaná. Ponechajte kolegov a kolegyne v omyle, aby vám niekto neukradol nápad. Viac získate kompromisom ako konkurenčným bojom.

Peniaze

Môžete očakávať zvýšený prílev financií, prípadne sa vám rysujú zaujímavé peňažné zdroje. Možno to na jar nebude vyzerať tak jednoznačne, netreba sa však vzdávať. Je možné, že sa partnerovi alebo rodičom zlepší finančná situácia a tým sa aj pre vás viacej ujde z toho chutného koláča. Pokiaľ plánujete investovať do bytu alebo domu, počkajte do konca roka alebo si to dôkladne premyslite a konajte budúci rok. Napriek zlepšeniu finančnej situácie koncom roka, zvážte míňanie na darčeky a buďte ostražitá, aby ste nestratili viac ako získali. Vyhýbajte sa manipulácii s financiami. Otvorte srdce a zatvorte peňaženku, ak známych naozaj dobre nepoznáte.

Zdravie

Vyhnite sa hazardu so zdravím a pomerne dlho sa udržíte vo vynikajúcej kondícii. Prvý polrok nastáva čas fyzickej sily. Spotrebujte ju konštruktívne. Vo fitnescentre cvičte pod dozorom odborného trénera. Cielený, premyslený a pravidelný pohyb v kombinácii so správnym stravovaním prináša výsledky skôr ako nejaká diéta. Vytvorte priestor na regeneráciu organizmu. Prestávka na čaj v každodennom zhone pôsobí blahodarne. Diéta a nechutenstvo je rozdiel. To druhé môže vyplývať zo stresu i z príčin v tele. Oddychujte alebo navštívte lekára, keď sa dostavia subjektívne ťažkosti začiatkom jesene. Liposukciou si tvarujete postavu, nebojujete ňou proti prejedaniu a následnej obezite. Zvážte koncom roka podstúpenie tejto skrášľovacej metódy. Je naozaj nutná?