Choď na obsah Choď na menu
 


Lev

10. 3. 2010

Všeobecne

Veci nie sú také ako sa javia. Večne šťastný vzťah nie je zárukou vernosti. Za nešťastím vždy hľadajte šťastie. Pozrite sa na svojich blízkych, aby ste videli ako sa cítia a rozhodli sa, čo ďalej. Možno ste unavená nie z toho, že pracujete veľa, ale z toho, že pracujete neefektívne. Dostanete príležitosť zamestnať sa v celkom novom odbore. Využite ju. Menej sa venujte práci a viac kariére a zarábaniu v súlade so zdravím. Prevencia je základným slovom pre celý rok, nie iba pre chrípkové obdobie.

 

Vzťahy

Muž snov vám vchádza do života. No život má tisíce ciest a niekedy stačí tisícina sekundy, aby ste sa vybrali úplne inou cestou a nestretli ho. V osobných vzťahoch je láskavosť a zároveň čestnosť najlepšia stratégia. Najmä v tých dlhoročných partnerstvách. Z tohtoročného dovolenkového románika sa nemusí vykľuť láska na celý život. O svojej letnej láske si zistite, čo najviac. Nespoliehajte sa na náhodu. Dbajte na bezpečný sex, aby ste z dovolenky nemuseli utekať hneď k lekárovi. Čo si navaríte, to si aj zjete. Cez internet môžete tiež získať veľa významných kontaktov, stretnúť sa aspoň virtuálne s priateľmi, no posledné dva mesiace sa venujte radšej sebe a záľubám bez nich, ak nechcete riskovať konflikt. Oceňte samotu. Je iná ako osamelosť. V rodine nech vás nenechá ľahostajnou hocijaký životný výkyv. Spoznáte rozmanitosť ľudských charakterov u tých najbližších.

Práca

Vynikajúce predpoklady na profesionálnej uplatnenie a kariérny rast. Rozpošlite žiadosti o nové pracovné miesto. Rekvalifikujte sa. Zmeniť prácu môžete kedykoľvek od marca. Starostlivo vyberajte z ponúk. Vnímajte celok i detail. Vytýčte si iba jeden smer a tým sa pustite. Výsledok vás prekvapí a pocítite veľké uspokojenie. Pokiaľ sa nesnažíte o zmenu práce, potom pracujte od apríla na postupe v rebríčku kariéry. Rozmach zaznamená podnikateľská a ekonomická oblasť. Medzi kolegami bude skôr srdečná atmosféra plná vzájomnej pomoci, rešpektu a uznania. Pred prázdninami je pravdepodobné zvýšenie platu. Uvedomte si, že nemusíte byť za každú cenu vo všetkom najlepšia. Pracovať treba ruka v ruke s úsilím o zdravie.

Peniaze

Prilepšíte som po minulom roku, aj keď to tak v prvom štvrťroku nevyzerá, ale nemajte veľké oči. Na pokútne chodníčky získania financií sa nespoliehajte, zveľaďujte poctivo zdroje, ktoré máte k dispozícii. Určite sa pri vás nachádza blízky človek, ktorý sa prejavuje štedro. Ak nie, tak sa objaví. Tie, ktoré pracujete priamo s hotovosťou, bankovými účtami alebo cennými listinami, jasajte. V ostatných oblastiach je treba prepnúť sa na úsporný režim. Viac sa vám v prvom polroku vyplatia cesty za obchodnými partnermi vo vedľajšom meste ako medzinárodné kontakty. V druhom polroku je to opačne. Aj zisky si treba užívať s mierou. Je to znak múdrosti. Keď dostávate, aj dávajte. Nemusí to byť práve charitatívna organizácia, možno stačí poobzerať sa len okolo seba.

Zdravie

Zdravie sa nemeria zvyšovaním hmotnosti, skôr naopak. Vo forme vás bude udržiavať zhon. Stresové situácie rozbúšia vaše srdce viac ako by ste chceli. Nič preto nenechávajte na náhodu. Problém s krvným obehom pominie, keď začnete cvičiť. Na zlepšenie krvného tlaku a hladiny cholesterolu v krvi zvoľte diétu bez soli, oleja, čokolády a alkoholu. Aj to stačí. Samozrejme na určitý čas, nie na stálo a priebežne dopĺňajte vápnik z mliečnych výrobkov pre zdravé kosti. Pred každoročnou chrípkovou epidémiou sa vyzbrojte pravidelným prísunom vitamínov C. V lete si užite dovolenku pri mori. Na jeseň sa nerozčuľujte nad hlúposťou iných, a zvlášť ak sú z rodiny.