Choď na obsah Choď na menu
 


Strelec

10. 3. 2010

Všeobecne

Každý človek, aj s negatívnymi vlastnosťami, vás niečomu naučí a najviac tí najbližší. Nič neodrieknete sebe, ani rodine, ani priateľom. Niektorí z okruhu vašich priateľov vás využívajú. Nevadí vám to teraz, myknete plecom, no letné prázdniny sú obdobím, kedy poviete rázne – nie. Nech už to dopadne akokoľvek, mali by ste sa naučiť dvom veciam: ohľaduplnosti a sebaovládaniu. A to nielen vo vzťahu k okoliu, ale i k vlastnému telu. Skúste to so šarmom a empatiou. Neutekajte hľadať šťastie do sveta, možno si na ňom sedíte!

 

Vzťahy

Raz hore a raz dole ako na hojdačke. Často najťažší zápas, je zápas s vlastným srdcom. Ak si myslíte, že si zaslúžite byť šťastná, tak bojujte. Vhodné obdobie na sobáš je január, marec, apríl a november u vydajachtivých. Šťastie však neurčuje, či ste vydatá alebo nie. Partner si nemusí uvedomovať, že vás zranil, tak mu to na rovinu povedzte. Komunikácia utužuje vzťah, nie naopak. Každý z vás má pocit, že pre domácnosť robí viac ako ten druhý? Ale veď to robíte z lásky, tak načo výčitky? Ak uvažujete o rozchode, poďakujte sa partnerovi v starom vzťahu za všetko, čo vám dal a zaželajte mu šťastie na ďalšej ceste bez vás, aby ste šťastie našli a pocítili aj vy. Pre malú hádku si nenechajte pokaziť veľké priateľstvo.

Práca

Pekne si toho nakladáte na svoje plecia! Šance na uplatnenie sa len tak hrnú a vy nezaháľate. Pravdepodobne sa necháte nalákať do nového projektu, novej funkcie alebo dokonca nového zamestnania a úplne vás to pohltí. Alebo nebodaj uvažujete o osamostatnení? To by pre vás nemal byť žiadny problém. Na každé väčšie rozhodnutie sa však radšej dobre vyspíte. V každom prípade budete musieť neustále dokazovať, že ste ten správny človek na správnom mieste. Komunikujte s nadriadenými skôr ako to urobia vaši kolegovia. Upevňovať pozíciu môžete úspešne od augusta do októbra. A to bude vyžadovať stopercentné nasadenie. Jediné, čo vás udrží v nasadení je skutočnosť, že to je presne to, po čom túžite.

Peniaze

Finančné hospodárenie vlastných zdrojov zvládnete ľavou zadnou. Nielenže budete mať čo rozdeľovať, bude i čo utrácať. S rozumom! Financie plynúce od partnera, rodičov alebo banky nemusia byť také štedré. Dostanete akurát dosť, aby ste si vaše zarobené eurá mohli pekne užiť. Vynovte si trochu domácnosť, zájdite si pravidelne na večeru a investujte do dovolenky. Toto všetko sú výdavky, ktoré urobia radosť vám aj vašim blízkym. Kombinujte prácu s radosťou z oddychu. Peňažné prostriedky totiž sami od seba k vám nepricupitajú. Treba sa o ne pričiniť, aby ste si koncom roka s úľavou vydýchli. Ak plánujete kúpu nového bytu alebo domu, budete si musieť pravdepodobne požičať. V novembri a decembri za finančnou injekciou stoja vaši priatelia a známi.

Zdravie

Pokúste sa v prvej polovici roka zbaviť všetkých nezdravých zlozvykov. Cigarety a príliš veľa sladkostí sú presne to, čo nepotrebujete. Nič z toho vám nedodá potrebnú energiu. V prvých dvoch mesiacoch do zahraničia necestujte. Dovolenka k moru sa vyplatí od júla do augusta. Za volantom buďte ostražitá. Vyvarujte sa konzumácie alkoholu. Pobolievanie kĺbov sa dá zmierniť znížením opätkov topánok, ale ani balerínky s rovnou podrážkou nie sú výhrou. Nebráňte sa vyskúšať aj niečo nové. Meditácia, joga, kurz brušného tanca vás dostatočne uvoľnia a upokoja od hektickej atmosféry doma a v práci. Dbajte na zvýšený prísun čerstvého ovocia počas celého roka a dostatočný spánok.