Choď na obsah Choď na menu
 


Váhy

10. 3. 2010

Všeobecne

Vzťahy a nehmatateľné hodnoty sú pre vás v tomto roku dôležitejšie ako to ostatné a môžu vás potrápiť. Stráca tá, čo sa drží v ústraní, nie tá, čo ľúbi a sobáši sa. Najviac sa naučíte od svojej lásky. Zmena práce je vítaná v prvej polovici roka a na tento krok dostávate aj dostatok vitality. Robte len toľko, koľko vládzete. Oddychujte efektívne, napríklad s knihou v ruke, prípadne okúste poéziu meditácie a jogy. Šťastie nájdete v umeleckej činnosti. Zaobstarajte si domáce zvieratko.

 

Vzťahy

Prvé mesiace v roku by vám možno pomohlo, ak by ste tie intrigy v spoločenských vzťahoch radšej prespali zimným spánkom. Na jar to vyzerá ružovejšie. Práva láska. Áno, je tu! Vyzerá však komplikovane. Necháte sa odradiť alebo nie? Šarmantný nápadník neznamená iba vášnivé vzrušenie, no často so sebou prináša aj problémy. Láskou sa to začína, konfliktami pokračuje. Z morálneho hľadiska nie je práve najvhodnejší spôsob rozchodu v otravnom vzťahu hľadanie milostného dobrodružstva. Ak to však pomôže vašej duši a pripravíte sa na štipľavé situácie, risknite to. Nečudujte sa však, ak sa váš bývalý začne správať ako odtrhnutý z reťaze. V stálych a spokojných partnerských vzťahoch sa maznajte a nechajte sa rozmaznávať. Otvorené srdce zahreje aj v chladnom počasí.

Práca

Profesionálny rast a láska k práci sa podobá skôr úteku od domácich starostí a problémov vo vzťahoch. Dosiahnete síce viac ako v predchádzajúcom roku, no akoby ste odmietali lásku a nahradili ju matériou. Aspoň začiatok roka sa tomu podobá. Keď vás na jar podporia vaši blízki, tak ste schopná zmeniť zamestnanie, aktívne sa zúčastniť na práci pre rodinnú firmu alebo vytvoriť umelecké dielo. Reprezentujte tých, pre ktorých pracujete. Pestujte imidž. Úsmev je najlacnejší spôsob, ako zlepšiť svoj vzhľad. Zdokonaľujte sa aj v inej ako pracovnej oblasti. Študujte, vzdelávajte sa, neefektívne cesty do zahraničia jednoducho odrieknite. Nájdite si čas na svoj záľuby. Svet môžete vnímať inak, ak vás baví žiť.

Peniaze

Neriešte majetok milionárov okolo vás, ale urobte niečo pre vlastné bohatstvo. S kúskom vynaliezavosti sa vám to podarí. Investujte kreatívne do interiéru, kde pracujete, ak podnikáte a pocítite na svojom konte zvýšenie príjmov. Peniaze sa neľahko zarábajú, ale míňajú sa veľmi jednoducho – a vaša peňaženka to pocíti. Je síce pravda, že vaša finančná situácia sa zlepší koncom roka, no utrácajte rozumne. Nemali by ste bezhlavo nakupovať a hlavne nepodporujte toho, kto si to nezaslúži v letných mesiacoch, v októbri a novembri. V prvej polovici roka sa môžete spoľahnúť na peňažné príjmy vášho partnera, v druhej polovici roka sa snažte vy. Na pomoc priateľov sa nespoliehajte, len by ste sa sklamali. V diaľke sa niečo črtá, ale miliarda to nie je.

Zdravie

Za chorobu nemôže starnutie, ale nesprávna životospráva. Cítite sa zdravo, ale metabolická rovnováha organizmu je tento rok krehká u tých v najaktívnejšom veku. Mladým dámam treba pripomenúť, že zubom škodia sladké nápoje, nie iba čokoláda. Na pitie je najlepšia kvalitná pramenitá voda a nie sladené malinovky. A vôbec kalórie neprospievajú vašej kráse. Duševný pokoj a celková harmónia vás dostanú do dobrej kondície. Pravidelné relaxačné pobyty, zimné aj letné dovolenky zanechávajúce nezabudnuteľné dojmy a preventívne prehliadky u lekára, pomôžu. V myslení sa vyvarujte nenávisti a vysielajte lásku. Žiadna choroba si za tohto stavu na vás netrúfne.