Choď na obsah Choď na menu
 


Ideme k tebe či ku mne?

10. 3. 2010

V dlhodobých vzťahoch sa ľudia veľmi obávajú toho, že partner či partnerka budú mať ľúbostnú aféru. Málokto však chápe, prečo ľúbostnému pomeru dochádza. Ako rozpoznať, že vás partner podvádza?

Ak nemáte nezvratný dôkaz o vine, všetečného priateľa či priateľku, alebo ak nemáte peniaze na súkromného detektíva, vedzte, že existujú isté príznaky, ktoré vám naznačia, že je namieste klásť otázky. Pripravte sa na hnev pre nedostatok dôvery, ak sa ukáže, že ste sa mýlili, no buďte pripravení aj na následky, ak dostanete odpoveď, akú ste nechceli počuť.

Muž prišiel domov a manželku našiel v posteli

so svojím najlepším priateľom.

Manželku zastrelil a psa vyhrešil.

Ak má žena či muž na obzore nový objekt záujmu, zvýšená hormonálna aktivita v mozgu zapríčiňuje zmeny v správaní. Zmeny môžu byť len nepatrné, a partner v snahe zakrývať začne robiť čosi, čo nikdy nerobieval.

Zmeny v dennej rutine – akákoľvek zmena správania, hoci aj celkom nepatrná, môže znamenať odstredivú silu. Napríklad, muž si začne sám prať veci, televízny maniak začne chodiť do posilňovne, manžel prestane nosiť obrúčku alebo si začne zamykať zásuvky na písacom stole...

Zmeny sexuálneho správania – môžu to byť drobné zmeny v pravidelnosti alebo spôsobe horizontálnych radovánok, neslobodno ich však ignorovať. Ak chce s vami partnerka či partner skúšať veci, ktoré ste nikdy predtým spolu nerobili, možno sa to od niekoho naučili alebo to súvisí s novým vzopätím vášne, so zvýšenou citlivosťou alebo s novou skúsenosťou. Môže sa vyskytnúť aj náhle absolútne odmietanie sexu.

Zmeny vo výzore – chudnutie, nový štýl obliekania, sprcha hneď po príchode domov, muž sa dvakrát denne holí, žena príde s novým účesom alebo s novou farbou vlasov a tak ďalej.

Služobné cesty – častejšie služobné cesty mimo mesta, v ktorom bývate, viacdňové cesty, partner či partnerka vás nepozývajú na podnikové akcie, vyjadrujú sa neurčito, taja plánované cesty, neposkytujú konkrétne údaje o odlete a prílete a o hoteli, nie sú tam, kde mali byť. Odrazu musia pracovať neskoro večer, alebo postrehnete, že vo vašej prítomnosti sú ich kolegyne či kolegovia nesvoji.

Nervózne reakcie – keď zazvoní telefón alebo keď sa spomenie istá kolegyňa či kolega. Rozprávanie zo spánku, náhle zmeny nálady, zvýšená kritika na dresu partnerky či partnera.

Náhla zmena témy rozhovoru – ak ide o ľúbostnú aféru na pracovisku, niekto, kto sa predtým spomínal, sa spomína buď častejšie, alebo sa celkom vytratí z rozhovorov. Muži často rozprávajú stále tie isté historky, lebo zabudli, komu čo povedali.

Zmena technológie – partnerka či partner vám namiesto telefonovania začnú písať mejly. Ak zavolajú, tak hovoria veľmi krátko, rozhovor ukončia z ničoho nič, alebo hovoria tlmeným hlasom, čo je príznakom toho, že je prítomný aj niekto iný. Vždy si nájdu nejakú výhovorku, prečo musia ísť telefonovať niekam inam – napríklad je zlý signál, alebo chodia pričasto na toaletu, alebo sú tam pridlho. Keď ste spolu, vo vašej prítomnosti isté hovory neberú. Stále sú na internete, kontrolujú si poštu, a keď sa priblížite, rýchle vypnú mejlovú poštu. Počítač a telefón zrazu majú heslo.

Noví priatelia – majú nových priateľov, no vám ich nepredstavia, vy sa s nimi nestretnete. Priatelia im zavše volajú, ale hovory sú krátke; partner či partnerka povedia, že zavolajú späť, pretože ešte nemajú potrebnú informáciu. Ak zistíte, že partnerovi či partnerkini priatelia podvádzajú, môže to byť podporná skupinka podvádzačov. Vrana k vrane sadá.